A LÉTRA ÉS A FAL avagy nem mindegy, mibe pakolod az energiád

„… ha napi 10 órát nyomsz le irodai patkányként /és veszel mellé egy kondibérletet/, akkor nem kiegyensúlyozottabb leszel, csak fittebb.” Nigel Marsh

Innen visszatekintve ez a mondat volt az bő tíz évvel ezelőtt, ami először gondolkodtatott el azon, mit jelent a munka-élet egyensúly a szimpla, 1-mondatos fészbukposzt-mélységű szólamokon túl, és mi az, ami nem csak mennyiségben, hanem minőségben is észrevehető változást hoz a közérzetemben.

Pontosabban először a tanítványaim és tréningeltjeim életét kezdtem el vizsgálni, mert természetesen mindig egyszerűbb mások életét „objektíven” látni és ott megtalálni azokat a pontokat, ahol igazítani kéne vagy lehetne egy balanszosabb élet reményében. (Szépen lassan ezután leúszott azért, hogy a saját magam háza táján is van mit kapirgálnom, és ügyesen kapirgáltam is, bár azért ez is olyan, mint egy jó háztáji veteményes: mindig felüti a fejét valahol a dudva, de előbb-utóbb azzal is kezdeni lehet valamit, ha már a szándék, az őszinteség és az eszközök megvannak:)).

Régen volt már, amikor utoljára a szokásokról posztoltam, pedig ez a szerelemtémám és sok remek eredményt könyvelhettünk már el ezen a területen a közös munka során azokkal, akik ebben a segítségemet kérték (jórészt a Recognán keresztül), most viszont újból szembejött, amikor a minap a csatolt James Clear-idézetet olvastam az elköteleződésről.

Mert az tiszta sor, hogy elköteleződés nélkül nem viszünk sikerre egyetlen fontos dolgot sem. Kevesebb szó esik viszont azokról a helyzetekről, amikor heti 3 sporttal, napi 10 perc meditációval, jól hangzó life hackekkel és több nyers zöldséggel próbáljuk meg ellensúlyozni azt, hogy szétrágja a lelkünket a multikatonaságba vagy akár a saját vállalkozásunkba fektetett napi 10 óra plusz, a hétvégi munka-e-mailek, vagy azt, hogy a testképzavarunkkal élünk együtt rezignált elfogadásban már negyedik-ötödik évtizede.

A közös munka során mindig arra biztatok mindenkit: mielőtt óriási erőket mozgósítasz arra, hogy egy olyan szokásrendszert alakíts ki, ami a lehető legjobban szolgál és ami a legjobb énedet hozza ki, nézd meg előbb, hogy a jó falhoz támasztottad-e a létrát. És az egyetlen garancia arra, hogy az a bizonyos létra a megfelelő falhoz kerüljön át, az egyrészt az, hogy szakirodalommal jól alátámasztott módokat, módszereket válassz az új rendszeredhez, másrészt pedig az önmagaddal való őszinteség, és a legjobb nap arra, hogy átcipeld egy jobb helyre, az a mai nap.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top